Tiskárna LD.Print

FAQ - často kladené dotazy

Kolik stojí potištěné tričko?
to se nedá jednoduše stanovit. Záleží asi na tísíci různých kritérií - doporučuji prostudovat sekci metody potisku a také ceníky a kalkulace
Jak rychle trvá zakázka?
vždy záleží na dohodě. termín je stanoven pro každou objednávku závazně až na základě korektur a schválení veškerých podkladů. Snažíme se, aby od nás většina zakázek odcházela nejpozději do dvou týdnů.
Musím si sehnat svoje trika, nebo mikiny?
nemusíte. V nabídce máme přes 300 druhů různého textilu všech cenových kategorií. Prohlédněte si náš ekatalog. Věříme, že si u nás vyberete.
Potisknete mi i mnou dodaná (vlastní) trika?
ano, potisku na vlastní materiál se nebráníme. Počítejte ale s tím, že musíme nejprve provést tiskové zkoušky (aby na textilu držela barva, dal se zasušit v tunelu, apod.). Vždy potřebujeme nějaká trika navíc právě na tyto zkoušky a pro případ kazového tisku. Dodané zboží tiskneme vždy bez záruky.
Jak je potřeba dodat podklady pro potisk?
podklady pro potisk potřebujeme zpravidla ve vektorovém formátu - nejlépe CDR, AI, EPS, PDF. Veškeré texty v grafice musí být převedeny do křivek, vždy je lépe neposílat data v té nejvyšší verzi daného programu a je dobré k souboru přidat i náhled v nízké kvalitě (jpg, gif, ...)
U rastrových tisků jsou vhodné veškeré bitmapy v režimu CMYK a ve formátech bmp, pdf, psd, tif, ... v rozlišení alespoň 300dpi
Pokud nemáte dané formáty k dispozici, nezoufejte. Naše grafické studio si většinou dokáže poradit i se soubory v nízkém rozlišení (dokumenty Word, Excel, PowerPoint a podobně), nebo můžete poslat podklady i namalované na bílém papíru kontrastně (tužkou, fixou a pod). Cena za grafické práce s vektorizací grafika se stanovuje na základě aktuálního platného ceníku.
Co je to rastrový tisk?
rastrový potisk spočívá v tisku malých jednotlivých bodů, které se z větší vzdálenosti tváří jako různobarevný potisk. Je to obdoba černobílého tisku na laserové tiskárně - kde se pouze kombinací různě velikých černých "puntíků" a bílých mezer vytváří efekt černobílé fotografie. U Jednobarevných potisků volíme rastr od 48 do 68lpi (obrazových linek na čtvereční palec). POZOR! u potisku světlou barvou na tmavý podklad vzniká nežádoucí optický klam pozitivu! Rastry se dají efektivně tisknout tmavou barvou na světlé podklady.
Co je to tisk CMYK?
potisk metodou CMYK se dají tisknout barevné fotografie poute ze čtyřech barev (cyan, magenta, yellow, black). Tento potisk realizujeme pouze na světlá trika, na barevná volíme tisk separací. Obdobně tisknou běžné inkoustové tiskárny.
Co je to potisk barevnou separací?
Proč je potisk tmavého textilu dražší?
tmavý textil se pro zachování brilantních odstínů musí podtisknout bílou barvou, nebo bází. U pastelových odstínů se tiskne barva několikrát přes sebe, jedná se o vícenásobný potisk.
Kolik mi na triko natisknete barev?
tiskneme šest přímých barev, nebo metodou CMYK a separací plnobarevně (16 mil. barev)
Umíte tisknout i takové pogumované nebo plastické obrázky?
ano. způsobů je hodně - tiskneme běžné efekty, jako je: guma, puff, 3D, emboss, satém, kůže a podobně.
Proč praská potisk na elastických materiálech?
praská pouze tehdy, pokud se použije standardní a nikoli elastická barva. Pokud požaduje zákazník tisk na elastické materiály (zpravidla dámská slim-fit trika), tak jej vždy na tuto skutečnost upozorňujeme. Elastické barvy mají ale několik omezení, je potřeba se vždy individuálně informovat podle povahy zakázky.
Jaká je trvanlivost potisku?
Trvanlivost potisku závisí na několika faktorech, ale zpravidla na použité technologii a u sítotisku na typu barvy. Není problém vyrobit potisk, který vydrží 10 i více let, ne vždy je to ale ekonomicky rozumné. Běžné tisky, které produkujeme mají trvanlivost tři a více let, transfery kolem jednoho roku. Tiskneme-li speciálnímu (vícesložkovými) barvami, pak můžete trika i vyvářet na 90°C. Doporučujeme prostudovat odkaz návod k praní
Jak máme definovat barvy potisku?
u přímých barev nejlépe definovat podle systému Pantone, nebo CMYK. Pokud netrváte na 100% odstínu, tak nám stačí i označení např.: červená základní, královská modrá a pod. Barvy potisku se schvalují společně s korekturou před tiskem.

Nenašli jste, co hledáte? Můžete se zeptat zde, odpovíme Vám.

Potisk triček

Newsletter

Newsletter Přihlašte se k odběru novinek:

Kontaktní údaje

Tiskárna LD.PRINT, spol. s.r.o. Kubelíkova 1224 130 00 Praha 3

IČO: 26004615

telefon: +420 491 11 00 24 e-mail: info@ldprint.cz

více údajů...

Cenové akce

Nebyla nalezena žádná aktualita.

Novinky

Nebyla nalezena žádná aktualita.

© 2006 - 2019 Tiskárna LD.PRINT, Náchod (CZ) - optimalizováno pro Mozilla Firefox | webmaster | cis | návštěv | RSS

Tato stránka byla sestavena 24.8.2019 ve 06:43 na potisktricek.cz